Historike! Çfarë përfiton Shqipëria nga marrëveshja roaming?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për të gjitha vendet e Bashkimit Europian ku operatorët nënshkrues operojnë do të ketë tarifa më të ulëta roaming.

Ishte kjo deklarata e ish-ministres së Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito.

Ajo komentoi në Euronews Albania marrëveshjen roaming që u nënshkrua sot në samitin mes liderëve të Bashkimit Europian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor.

- Advertisement -

Ndryshe nga vendet e Ballkanit Perëndimor, ku paguajmë njësoj saç paguajmë në vendin tonë, në Bashkimin Europian do të ketë një tarifë, por do të jetë më e vogël se më parë.

“Është një hap i parë, pra në muajin maj 2023 do shpallim një farë çmimi tavan për roaming me vendet e Bashkimit Europian, gjithmonë flitet për këta operatorë që kanë nënshkruar,” – deklaroi Harito.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

Ish-eprori i UÇK merret në pyetje nga Specialja, i bastiset dhe banesa

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është ftuar të hënën për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e...

TË FUNDIT

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

Ish-eprori i UÇK merret në pyetje nga Specialja, i bastiset dhe banesa

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është ftuar të hënën për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e...

Dhuna në derbi| Komisioni i Disiplinës i ndalon hyrjen në stadium 14 tifozëve, emrat

Pas akteve të dhunës që shoqëruan ndeshjen KF Tirana – FK Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i...

Britania do t’i japë Ukrainës dy anije gjuetie minash të Marinës Mbretërore

Dy anije gjuetie minash të Marinës Mbretërore po transferohen në Ukrainë për të ndihmuar në forcimin e forcave të saj, ka njoftuar Britania e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×