Humbja e Bashkë Fitojmë, Salianji: Çdo deputet të mbajë përgjegjësi për zonën e tij

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga jashtë parlamentit të Shqipërisë, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji komentoi humbjen e opozitës në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Salianji tha se tashmë u vërtetua se me kryeministrin Rama nuk mund të mbahen më zgjedhje të lira dhe të ndershme. Por ai shtoi se përgjegjësia duhet të fillojë nga vetë Partia Demokratike, ku të gjithë ata deputetë që kanë marrë humbje në zonat e tyre dhe nuk kanë punuar sa duhet, duhet të mbajnë përgjegjësi.

Ai shtoi se PD duhet të tejkalojë vetveten dhe të vëhet alternativë për të gjithë Shqipërinë.

- Advertisement -

“Për Partinë Demokratike ky nuk është një momet skemash për të përfituar askush. Duhet ta lexojmë drejt rezultatin. Edi Rama nuk ndryshon u bënë disa zgjedhje, është vërtetuar ajo që ne kemi thënë që është një regjim. Shqipëria nuk garanton dot zgjedhje të lira dhe të ndershme. Por duke qenë se herë pas here i kthehemi të njëjtës situatë, është momenti të kemi ndryshime reale. Dhe përgjejësinë gjithësecili ta shoh në zonat ku ka bërë fushatë dhe akoma më shumë ata që nuk kanë bërë fushatë dhe e kanë dëmtuar Partinë Demokratike. Ka deputetë që nuk kanë bërë asnjë ditë fushatë, ka njerëz që kanë punuar edhe kundër, të gjithë duhet të mbajnë përgjegjëzit në raport me rezultatin. Qeveria përdor bandit dhe institucionet shtetërore, por përtej këtyre PD duhet të gjejë mekanizmat e duhur të tejkalojë vetveten dhe t’i përkasë të gjithë qytetarëve”, tha Salianji.

 

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Qytetarët mendojnë se përgjegjësia për korrupsionin është në nivelin e lartë!

Në gjetjet e fundit të Barometrit në Euronews Albania në një grupim pyetjesh drejtuar qytetarëve, për të kuptuar sjelljen e tyre ndaj korrupsionit, në...

U kap në Ferizaj, policia njoftim zyrtar për arrestimin e Gëzim Çelës

Policia e Shtetit ka dalë me njoftim zyrtar për arrestimin e baronit të drogës Gëzim Çela. 55-vjeçari i shumëkërkuar prej vitesh nga policia shqiptare...

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se...

TË FUNDIT

Qytetarët mendojnë se përgjegjësia për korrupsionin është në nivelin e lartë!

Në gjetjet e fundit të Barometrit në Euronews Albania në një grupim pyetjesh drejtuar qytetarëve, për të kuptuar sjelljen e tyre ndaj korrupsionit, në...

U kap në Ferizaj, policia njoftim zyrtar për arrestimin e Gëzim Çelës

Policia e Shtetit ka dalë me njoftim zyrtar për arrestimin e baronit të drogës Gëzim Çela. 55-vjeçari i shumëkërkuar prej vitesh nga policia shqiptare...

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se...

LISTA/ Pas Kongresit, Asambleja e PS votëbeson emrat e rinj të sekretariatit

Ditën e sotme, pas Kongersit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, u mblodh edhe Asambleja Kombëtare e kësaj force politike. Mësohet se anëtarët e Asmblesë Kombëtare...

Aksident në “Elbasan-Librazhd”, 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

6 persona janë plagosur në një aksident të shënuar të premten në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë, ku automjeti...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×