Humbja e Belgjikës ndaj Marokut, të rinjtë i ‘vënë zjarrin’ Brukselit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dhuna shpërtheu në Bruksel pas fitores 2-0 të Marokut ndaj Belgjikës, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Botës.

Rreth 150 persona i vunë zjarrin kontejnerëve të mbeturinave, thyen vitrina dyqanesh dhe dëmtuan automjete.

Policia përdori topa uji dhe qëlloi gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat, ndërkohë që emigrantët me prejardhje marokene festonin.

- Advertisement -

“Këta fëmijë janë të çmendur. Janë 14 ose 15 vjeç dhe po shkatërrojnë gjithçka. Unë kam biznesin tim këtu. Ata i shkatërruan të gjitha.

Është vetëm futboll. Duhet të gëzojmë dhe të argëtohemi. Nuk e kuptoj gjithë këtë dhunë dhe ndihem shumë i zhgënjyer”, shprehen disa qytetarë.

Disa zona të kryeqytetit belg u izoluan dhe metrotë dhe tramët pezulluan lëvizjet me urdhër të policisë. Përveçse në Bruksel, episode dhune u regjistruan edhe në Antverp dhe Liezh.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

TË FUNDIT

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×