English

Humbja e Polonisë, Lewandowski: Argjentina ishte superiore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Robert Lewandowski nuk arriti të udhëhiqte dot Poloninë dhe ishte thuajse inekzistent në fushën e lojës, ashtu si gjithë skuadra e tij edhe pse në fund iu gëzua kualifikimit për në fazën tjetër të Botërorit, ku do të gjejë Francën.

- Advertisement -

Sulmuesi i Barcelonës pranoi superioritetin e rivalëve në përfundim.

“Nuk kemi bërë një ndeshje të mirë. Argjentina na ka dominuar nga fillimi deri në fund dhe e merituan të ishin ata që kalonin si të parët e grupit në fazën tjetër.

Ne duhet ta arkivojmë menjëherë këtë ndeshje dhe të mendojmë për sfidën e ardhshme, që e dimë që nuk do të jetë e lehtë”, u shpreh kapiteni polak.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?