VIDEO | Messi humbet penalltinë në ndeshjen ndaj Polonisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lionel Messi nuk ka arritur që t’i japë avantazhin Argjentinës në ndeshjen ndaj Polonisë.

35-vjeçari humbi penalltinë, të cilën e fitoi vetë në minutën e 36 pas ndërhyrjes së gabuar të portierit polak, Wojciech Szczęsny.

Ky i fundit, bëri një pritje fantastike duke mbajtur skuadrën e Polonisë në lojë, teksa rezultati mbetet në barazim, 0-0.

Ndeshja është e vlefshme për grupin C të Botërorit “Katar 2022”. Në këtë grup, pjesë gjithashtu Arabia Saudite e Meksika.

Grupi udhëhiqet nga Polonia me 4 pikë, ndjekur nga Argjentina dhe Arabia Saudite me nga 3 pikë dhe Meksika renditet e fundit me 1 pikë.