I riu shqiptar vullnetar në qendrën e ndihmave në Turqi: Mund të na ndodhte dhe ne

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një i ri shqiptar, banues në Bursa të Turqisë ka ndarë gjatë një interviste për Euronews Albania, eksperiencën e tij si vullnetar në një pikë të shpërndarjes së ndihmave për të prekurit nga tërmeti.

I riu thotë se është në shkollë dhe punon në qendër rreth 4-orë, ku seleksionon dhe ambalazhon ndihmat e ardhura.

Ai tha se nevojitet solidaritet maksimal me Turqinë në këto momente për shkak të situatës së shkaktuar nga tërmeti shkatërrimtar.

- Advertisement -

“Këtu jemi në një nga qendrat në Bursa, jemi në një pikë të grumbullimit të ndihmave dhe ndihmat paketohen kategorizohen dhe dërgohen në vendet e tërmetit. Këto janë ndihma të shtetit turk dhe të grupeve vullnetare. Ne që punojmë këtu jemi të gjithë vullnetarë dhe kemi një solidarizim për të ndihmuar njerëzit në zonat e tërmetit. Unë si nxënës që jam punoj rreth 4 orë në ditë. Kjo gjë mund të na ndodhte dhe ne dhe ndaj duhet të solidarizohemi dhe t’i ndihmojmë”, tha i riu.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

TË FUNDIT

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×