Identikiti i vrasësit/ Me kapuç, pantallona të errëta dhe atlete me gomë të bardhë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grupi hetimor i ngritur për vrasjen e Edmond Papës ka krijuar një identikit të autorit. Ai është kujdesur mos ekspozohet në kamerat e sigurisë, megjithëse është pikasur teksa largohet me vrap.

Trup mesatar, i veshur me një xhup të zi me kapuç, pantallona të errëta dhe atlete me gomë të bardhë. Është ky përshkrimi i vrasësit të Edmond Papës në zonën e Selitës në kryeqytet, pasditen e së premtes.

Hetuesit e krimeve kundër personit kanë krijuar një identikit të vrasësit i cili gjakftohtë është larguar me vrap përmes rrugicave pasi qëlloi disa herë më pistoletë mbi 49-vjeçarin në brendësi të lokali.

- Advertisement -

Rruga ‘Fadil Bodinaku’ rezulton e varfër sa i takon kamerave të sigurisë, megjithatë autori që dyshohet rreth të 30-tave, është pikasur në disa momente. Dyshimet janë që viktima është ndjekur prej disa ditësh, jo vetëm në Tiranë por edhe në Sarandë.

Atentatori ka pasur dijeni për lëvizjet e 49 vjeçarit i cili ndërroi jetë në spitalin e traumës. Lidhur me motivet dyshimet kryesore janë se Papa, mund të ketë qenë i përfshirë në aktivitete të paligjshme në Britaninë e Madhe por edhe Greqi ku rezulton i dënuar për trafik droge.

Papa, ishte pronar i një hoteli në Sarandë ku jetonte shumicën e kohës ndërsa në Tiranë kishte mbërritur për shoqëruar të ëmën në spital për vizita mjekësore.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×