English

Integrimi bashkë me RMV-në, Rama: Duhet djegur me kujdes shamia e beqarit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edi Rama deklaroi se kanë në fokus bindjen e Bullgarisë për t’i hequr veto-n Maqedonisë së Veriut në mënyrë që procesi i integrimit të eci paralel.

- Advertisement -

Në konferencën e përbashkët për shtyp me Oliver Varhelyi-n, kryeministri tha se nuk mund të prishet e gjithë puna që po bëhet aktualisht me Bullgarinë vetëm sepse ne duam të integrohemi sa më shpejtë.

“Nuk mund t’i biem këmbës o tani o rashë e vdiqa sado të drejtë të kemi sepse përndryshe na mbyllin në banjë siç ndodh me fëmijët që i bien këmbës nëpër filma,” – u shpreh Rama.

Ai deklaroi se do të presin deri në fund të qershorit për ta çuar procesin para bashkë me RMV-në.

Nëse nuk funksionon, kryeministri tha se do të ndryshojnë kursin dhe kërkesat që të shpjegojmë se nuk mund të presim pafundësisht Bullgarinë.

“Duhet djegur me shumë kujdes shamia e beqarit, kam eksperiencë me këtë,” – tha Rama.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

 1. Nje lajme i mir per integrimin.dukme qene
  Se bashku ka nje vemendje
  Edhe me te madhe.
  Eshtra ne interese te te dyja
  Shteteve tona.
  Si dhe një dore e sigurtë e Be.nderkohe qe nato zgjerime kufite e saji te garancisë dhe sigurimit te pa prekshmerise Europjane.
  Sukesese i nderuar kryeminister per ndihmen e pa’ kuresyer te heqjese se barjerave,se bashku me Europjanet dhe sh.B te Amerikës.
  Respekte

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×