Irani ‘shtang’ Uellsin me dy gola në fund të ndeshjes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja e Iranit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme ndaj Uellsit, në ndeshjen e dytë të grupit B për Botërorin “Katar 2022”.

Futbollistët iranianë kanë shënuar dy gola të shpejtë në fund të ndeshjes, përkatësisht në minutën e 98 me anë të Rouzbeh Cheshm dhe 101 nga Ramin Rezaeian.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, me lojë të kujdesshme të të dyja palëve dhe kundërsulm, ku uellsianët ishin më ngacmues. E dyta foli tërësisht për Iranin, që goditi dy herë shtyllën e portës rivale.

Me rezultatin 0-2, Irani hedh një hap të madh drejt kualifikimit, pas humbjes turpëruese 6-2 kundër Anglisë.