Ish-polici Arjan Tase do hetohet për vrasje nga pakujdesia

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policisë dhe prokurorisë së Vlorës iu deshën dy ditë hetimet për ta shpallur zyrtarisht të arrestuar Arjan Tasen, policin që shkaktoi tragjedinë e Himarës.

Mbi të është ngritur akuza e vrasjes nga pakujdesia dhe pritet që brenda 48 orësh të njihet edhe më masën e sigurisë në gjykatën e Vlorës.

Burime nga prokuroria konfirmojnë se për Tasen do kërkohet arrest me burg.

- Advertisement -

Në dëshminë e tij, Tase ka sqaruar se ka humbur kontrollin e gomones pasi ajo ka marrë gaz në mënyrë të pavullnetshme.

Pikërisht ky ka qenë momenti ku ka goditur vajzën 7-vjeçare e cila ka humbur jetën menjëherë.

Krahas Arjan Tases, po hetohet veprimet e 5 policive të tjerë ndër ta, drejtori i kufirit në Vlorë dhe gjithë zinxhiri drejtues i saj.

Sipas hetimit, këta persona kanë përgjegjësinë për kontrollin dhe monitorimin e sigurimit të hapësirave ujore të rrethuar me bova për pushuesit.

Policia në njoftimin e saj ka dhënë edhe disa detaje mbi intinerarin e që ka ndjekur gomonia.

Arjan Tase ka qenë duke drejtuar një mjet lundrues me dy motorë, nga Porto Palermo drejt Potamit, ndërsa në bord kishte edhe familjarë të tij.

Gjithashtu është sekuestruar mjetit lundrues, i cili rezulton me dokumentacion të rregullt ligjor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

TË FUNDIT

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Zv.kryetarja e Kuvendit: Ja arsyeja pse Rama nuk ishte në seancë për interpelancë

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk u paraqit këtë të enjte në seancën plenare, në interpelancën për çështjen "McGonigal",...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×