Ish-zv.ministri: Alibeaj do nxjerrë kandidatë në bashkitë e mëdha, përfshirë Tiranën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish zv.ministri i Brendshëm, Avenir Peka deklaroi se Enkelejd Alibeaj do të nxjerrë kandidatë në bashkitë e mëdha në vend, përfshirë Tiranën.

Në një intervistë për Euronews Albania, Peka u shpreh se kjo skemë e Alibeaj po përdoret për të dëmtuar Partinë Demokratike.

“Mund të ketë dalje të kandidatëve, por jo në të gjitha. Kam përshtypjen se e gjithë kjo skemë është për të bërë dëm. Do nxjerrë edhe në bashkitë e mëdha, besoj që po, edhe për Tiranën. Nga kandidati, varet individi që ka një rreth të tillë dhe i mbledh njerëzit e vet.

- Advertisement -

Por në një frymë politike, njerëzit shkojnë te forca që është më e madhe. Tirana është dinamikë e madhe, nuk varet vetëm nga opozita, varet nga qeveria, nga kandidatët. Tirana është ndryshe, nuk është si qytetet e tjera”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

TË FUNDIT

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×