“Isha xheloz”- Deklarata e të riut që dhunoi të dashurën, avokati: Merr ilaçe

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës caktoi masën arrest në burg për 31-vjeçarin Gleard Gusholli, i cili që dhunoi dhe mbajti peng bashkëjetuesen e tij.

Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura ndërsa i riu deklaroi se gjithçka ka ndodhur nga xhelozia. Avokati i tij mbrojtës  bëri me dije gjykatës se 31-vjeçari vuan nga depresioni dhe prej disa muajsh trajtohet me medikamente.

Për këtë avokati i kërkoi gjykatës shtrim të detyruar në spital, kërkesë që nuk u pranua nga gjyqtari Kujtim Vraniçi. Katër personat e tjerë të arrestuar për përkrahje të autorit dhe veprime që pengojnë zbulimin e të vertetës  u liruan duke i caktuar masën detyrim paraqitje.

- Advertisement -

Prokuroria e Tiranës ndryshe nga referimi i policisë, e akuzon Gushollin për 3 vepra penale, plagosje, dhunë në familjedhe heqje të pa ligjshme të lirisë. Ngjarja e rëndë ndodhi në  një banesë në rrugën Frosina Plaku në Tiranë, ku 28-vjeçarja u mbajt e mbyllur  për një javë dhe u dhunua sistematikisht. E reja kishte ardhur nga Gjermania për të bashkëjetuar me Gleard Gushollin.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drejtori i Policisë takon të ngarkuarin me punë të SHBA-së

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës...

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

TË FUNDIT

Drejtori i Policisë takon të ngarkuarin me punë të SHBA-së

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës...

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×