Ishte në vagonin e ‘vdekjes’, flet e reja greke: Mirënjohëse forcave të mbinatyrshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Evdokia Tsagli, ish-konkurrente e Big Brother në Greqi, ishte një nga fatlumet që i shpëtoi përplasjes së trenave në afërsi të Larisës.

Ajo udhëtonte bashkë me miqtë e saj dhe pas aksidentit arriti të shpëtonte duke dalë nga një e çarë e vagonit të tretë, ndërsa flakët i digjnin trupin.

“Duhet të vendosja nëse do të digjesha, apo do të thyeja kockat,” – tha e reja në një intervistë më herët.

- Advertisement -

Ajo foli së fundmi në emisionin “Mismatched” në SKAI dhe përshkroi momentet tronditëse që ka përjetuar në trenin që udhëtonte për në Selanik.

“Isha në vagonin e tretë të pasagjerëve. Çfarë të të them, si jam? Nuk e di si ndihem për të folur për atë që kam pësuar fizikisht përballë kësaj tronditje të madhe mendore që kemi pësuar të gjithë së bashku. Është një vend i tërë që mban zi për humbjen masive të shpirtrave.

Mjekët më këshillojnë të mos kujtoj momentet që kam jetuar në tren. Nuk dua t’i tremb njerëzit apo të shkaktoj atë panik. Falënderoj dhe i jam mirënjohëse forcës së mbinatyrshme, apo quaje si të duash, që më mbajti në jetë mendërisht.

Ngushëllimet e mia më të thella për njerëzit që kanë humbur të dashurit. Dhimbja është për të gjithë ne, edhe nëse nuk ka pasur njohje personale në këtë ngjarje tragjike,” – rrëfeu e reja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

TË FUNDIT

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×