Demonstrata të dhunshme në Greqi, aksidenti i trenave “djeg” Athinën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Athina është përfshirë këtë të mërkurë nga protesta të dhunshma, me qytetarët e revoltuar që kanë zbarkuar në rrugë dhe sheshe për të shprehur indinjatën për aksidentin e trenave në Larisa.

Episodet po zhvillohen rreth institucioneve kryesore qeveritare, ku personat me kapuç kanë qëlluar me gurë dhe bomba molotov, efektivët e policisë.

Ndërkohë që raportohet se një furgon i parkuar përballë parlamentit të vjetër grek është djegur nga turma.

- Advertisement -

Ndërhyrja e zjarrfikësve ka qenë e menjëhershme dhe zjarri nuk është përhapur.

Policia ka nisur përdorimin e gazit lotsjellës për të shpërndarë njerëzit, ndërkohë që kanë nisur dhe shoqërimet e para në komisariate.

Vihet re se më herët Policia ka arrestuar 7 persona dhe 13 janë arrestuar për flakë, gurë, lakuriq nate.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×