English

Isida Mollaymeri: Baleti, profesion me datë skadence, t’u lihet vend të rinjve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Balerina e mirënjohur Isida Mollaymeri e cilësoi profesionin e saj me një afat skadence. Sipas saj ka një moment ku duhet të tërhiqesh, edhe pse jo përfundimisht.

- Advertisement -

Ajo tha në një intervistë për Euronews Albania se të rinjtë duhen edukuar dhe motivuar për t’u përfshirë në këtë profesion.

“Unë vërtet jam egoiste, por jo deri në atë pikë sa të mos lë të rinjtë të kenë kënaqësinë që unë kam pasur dikur,” – u shpreh balerina.

Mollaymeri deklaroi se do të jetë aktive dhe për dy vite e më pas do u lërë stafetën të rinjve.

 

LEXONI GJITHSHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?