Izraeli akuzoi Iranin për sulm kamikaz me dron në një cisternë nafte

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izraeli akuzoi sot Iranin për kryerjen e një sulmi me dron kamikaz në një cisternë nafte në brigjet e Omanit, raportoi CNN.

Një avion vetëshkatërrues pa pilot sulmoi cisternën “Zircon Pacifica”, e cila lundron nën flamurin e Liberisë dhe transporton naftë të kuqe, rreth orës 22:00 të së martës, por nuk shkaktoi dëme të mëdha, tha një zyrtar ushtarak amerikan.

Kompania operuese e kësaj anijeje, “Eastern Pacific Shipping”, nga Singapori, ka bërë të ditur sot se nuk ka raportime për të lënduar, por se ka dëmtime të vogla në anije, raporton Associated Press (AP).

- Advertisement -

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan njoftoi se Irani ka të ngjarë të qëndronte pas sulmit me dron, duke deklaruar se ishte “sulmi i fundit në një model të veprimeve të tilla dhe aktiviteteve më të gjera destabilizuese”.

 

LEXONI GJITHASHT:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...

TË FUNDIT

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...

“Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë”, Krasniqi: Kanë frikë se është si Ukraina

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi tha për emisionin “Review” në Euronews Albania, se e gjithë situate e krijuar në veri të...

Analisti Bytyçi: Si ndryshuan 180 gradë deklaratat e ndërkombëtarëve për Kosovën

Analisti Enver Bytyçi ishte këtë të diel në “Review”, në Euronews Albania për të folur rreth situatës së tensinuar në Kosovë. Ai tha se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×