English

Izraeli sulme me tanke dhe avionë luftarakë gjatë natës në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ushtria e Izraelit tha të premten se forcat e veta tokësore, të ndihmuara nga avionët luftarakë dhe dronët, kryen sulme në qendër të Rripit të Gazës gjatë natës mes të enjtes dhe të premtes.

- Advertisement -

Kjo është nata e dytë radhazi që Izraeli kryen sulme të shkurtra tokësore në Gazë prej se shpërtheu lufta më 7 tetor, teksa po përgatitet për një pushtim tokësor të enklavës.

“Gjatë ditës së fundit, forcat tokësore të IDF-së, të shoqëruara nga avionët luftarakë dhe UAVs të IDF-së, kryen sulme të shënjestruara shtesë në qendër të Rripit të Gazës”, tha Ushtria e Izraelit të premten në mëngjes.

Ajo tha se “IDF-ja identifikoi dhe goditi caqe të shumta terroriste, përfshirë fushat e lëshimit të raketave anti-tanke, qendrat ushtarake të komandës dhe kontrollit, si dhe terroristët e Hamasit”.

“Trupat u larguan nga zona pas përfundimit të aktivitetit”, theksoi ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?