English

Izraeli sulmon kompleksin e Hezbollah në Liban, rritet frika nga hakmarrja iraniane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ushtria izraelite njoftoi se kishte kryer një sulm në një kompleks të madh të lëvizjes militante Hezbollah në zonën e Rihanit të Libanit jugor.

- Advertisement -

Sipas deklaratës, kompleksi i sulmuar i Hezbollahut përfshin disa ndërtesa dhe një post ushtarak, transmeton “Times of Israel”.

Sulmi i ushtrisë izraelite u krye pas sulmit të mbrëmshëm të Hezbollahut, i cili lëshoi ​​dhjetëra raketa në veri të Izraelit.

Në një deklaratë të Hezbollahut, i cili mori përgjegjësinë për lëshimin e raketave, thuhet se dhjetëra “kachus” janë lëshuar në pozicionet e artilerisë së ushtrisë izraelite në veri të Izraelit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?