Pamje emocionuese: Policia gjen 4-vjeçarin e humbur në pyll, e ruajti qeni i tij

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat e huaja tregojnë momentin kur policia shpëton një djalë katër vjeçar pasi ai humbi në pyll.

4-vjeçari, emri i të cilit nuk u bë i ditur, humbi pasi u largua nga shtëpia e tij në Atlantic City, New Jersey, të mërkurën në mbrëmje.

Video-ja tregon momentin kur policia e Nju Xhersit gjeti djalin e zhdukur, i cili po ruhej nga qeni i tij, një Labrador Retriever i zi, në një pyll që ishte gati gjysmë milje larg shtëpisë së tij.

- Advertisement -

Kalvari i tmerrshëm filloi kur djali dhe qeni i tij humbën rrugën. Në një raport të policisë, nëna e djalit tha se ajo mund të dëgjonte të qarat e djalit të saj, por nuk ishte në gjendje ta gjente atë për më shumë se një orë.

Punonjësit e  shtetit të Nju Xhersit dhe nëna e djalit ndoqën tingujt e zërit të djalit të vogël dhe shumë shpejt arritën ta gjenin atë.

Pamjet e kamerave kapën momentin kur oficerët gjetën djalin e ri të frikësuar dhe vrapuan nëpër pyll për ta shpëtuar. Gjatë përpjekjes për shpëtim dëgjohet një oficer duke thënë: ‘E mora… E mora’.

Më pas dëgjohet polici duke e qetësuar të voglin me fjalët: “Hej shoku tani je me mua, je mirë”.

Me t’iu afruar atij, djali që qan me të madhe thotë se ka humbur këpucët.

“Humba këpucët, i humba këpucët e mia”, ndërsa polici merr fëmijën dhe e mban djalin në krahët e tyre përpara se i riu t’i dorëzohet nënës së tij.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

TË FUNDIT

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë të enjte ish-nënkryetarin e bashkisë Librizhad, Andri Çota, një person i shpallur në kërkim për "Shpërdorim detyre". Gjykata e...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×