Justin Bieber shet të drejtat e këngëve për 200 milionë dollarë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Justin Bieber ka shitur pjesën e tij të të drejtave për muzikën e tij te Hipgnosis Songs Capital për 200 milionë dollarë.

Firma tani zotëron aksionet e yllit të popit në disa nga hitet më të mëdha të viteve të fundit, duke përfshirë Baby dhe Sorry.

Bieber, një nga artistët më të shitur të shekullit të 21-të, i bashkohet një grupi në rritje artistësh që kanë fituar para në katalogët e tyre.

- Advertisement -

Lëvizja do të thotë që Hipgnosis do të marrë një pagesë sa herë që një këngë që zotëron transmetohet ose përdoret në radio, TV ose film.

Kompania – një sipërmarrje prej 1 mld dollarësh midis gjigantit financiar Blackstone dhe British Hipgnosis Song Management – fitoi të drejtat e autorit të publikimit të Bieber për katalogun prej 290 këngësh.

Hipgnosis nuk ka bërë të ditur kushtet e marrëveshjes, por një burim i tha agjencisë së lajmeve AFP se kishte vlerë rreth 200 milionë dollarë.

Në dy vitet e fundit, legjendat e muzikës Bob Dylan dhe Bruce Springsteen i shitën të dy të drejtat e këngëve të tyre tek Sony.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

I vodhën byzylykun të miturit, arrestohet 21-vjeçari dhe 3 adoleshentët

Një 21-vjeçar është arrrestuar dhe 3 shtetas të mitur janë proceduar penalisht në Tiranë, pasi dyshohet se i morën me dhunë byzylykun e floririt,...

TË FUNDIT

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

I vodhën byzylykun të miturit, arrestohet 21-vjeçari dhe 3 adoleshentët

Një 21-vjeçar është arrrestuar dhe 3 shtetas të mitur janë proceduar penalisht në Tiranë, pasi dyshohet se i morën me dhunë byzylykun e floririt,...

“Berisha negocioi çmimin e fishekëve”, gazetari sjell detaje nga investigimet

Gazetari Poli Hoxha tha se kreu i PD-së Sali Berisha ka bërë negociata në lidhje me çmimin e fishekëve që ndodheshin në një fshat...

Ekipi shqiptar shpëton një tjetër person, Çmeta: E nxorëm përmes tuneleve

Oltion Çmeta, pjesëtar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit në Turqi, zbuloi përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë situatën në Malatya, një prej zonave më...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×