English

Kapet sasia rekord prej 5.7 tonë kokainë në Britani, ishte fshehur në banane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një sasi rekord prej 5.7 tonë kokainë, vlera e së cilës në treg llogaritet në 52.62 milionë euro, është kapur në portin e Southampton në Britaninë e Madhe, e fshehur në një ngarkesë banane nga Amerika e Jugut.

- Advertisement -

Kokaina u zbulua më 8 shkurt dhe dërgesa ishte e destinuar për në Hamburg të Gjermanisë, raporton Sky News.

Policia njoftoi se tashmë po punon për zbulimin e rrjeteve kriminale të përfshira në kontrabandën e kokainës. Më parë, një sasi rekord droge prej 3.7 ton u kap në Southampton në vitin 2022.

Në Skoci në vitin 2015, në një anije mallrash u zbuluan 3.2 tonë lëndë narkotike. Sipas Agjencisë Kombëtare Britanike të Krimit, bandat kriminale në Britani fitojnë rreth 4.68 miliardë euro në vit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×