KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

KAS ka vendosur të bëjë rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është caktuar të kryhet ditën e martë, 6 qershor, në orën 13:30.

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, vendosi të pranojë ankimimin e bërë nga përfaqësuesit ligjor të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, në lidhje me procesin e numërimit në Belsh.

Ata pretendojnë se rreth 60 fletë votimi rezultojnë të vlefshme, ndërkohë që shënimet janë të ndryshme nga ato që lehohen nga KQZ. Sipas tyre të gjithë këta vota që duhet të konsideroheshin të pavlefshme janë llogaritur për Partinë Socialiste.

- Advertisement -

Kujtojmë se ditën e sotme në KAS do të mbahet dhe procesi i rinumërimit për të gjitha votat për kryetar bashkie në Rrogozhinë, ku difernca e fituesit të Partisë Socialiste me kandidatin e “Bashkë Fitojmë” ishte shumë e ngushtë dhe përmbysja erdhi nga kutia e burgut të Rrogozhinës.

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

Çekia dhe Polonia rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

TË FUNDIT

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

Çekia dhe Polonia rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Bie besimi te ndërtimi, BSH: Treguesi i ndjesisë ekonomike u ul në shtator

Raporti periodik që nxjerr Banka e Shqipërisë, për vrojtimin e besimit të bizneseve dhe konsumatorëve, tregon se pritshmëritë për ekonominë ranë me 2.4 pikë,...

Molliqaj: Të kthehet diskutimi në një proces tjetër, si ripërcaktimi i kufijve

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania ku dha edhe një mesazh për kryeministrin e Kosovës, Albin...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×