English

Këngëtari akuza të forta Festivalit të Këngës: Fituesi vendoset 1 vit përpara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këngëtari Tiri Gjoci hodhi akuza të forta ndaj Festivalit të Këngës të RTSH, ku sipas tij fituesi vendoset 1 vit përpara.

Në emisionin Now në Euronews Albania, ai u shpreh se risia e këtij viti ku pritet të jenë dy çmime të para, një i jurisë dhe një i publikut për në Eurovizion është diçka e mirë pasi i bën artistët më të lirë dhe të pandikuar nga formati i këngëve për në Eurovizion.

“Këtë vit do ketë 2 çmime, i pari i jurisë dhe ai i Eurovizionit. Kjo është diçka e mirë, se gjithë këto vitet e fundit janë bërë këngë për Eurovizion dhe kjo është një gjë e gabuar. Kjo bën që artisët të ndikohen të bëjnë një këngë që t’i përshtatet Eurovizionit. Kjo më jep liri si artist, nuk ndikohem”, tha këngëtari.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×