Kokainë me vlerë 1.5 mln euro, arrestohen tregtarët e drogës nga Ballkani

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia austriake arriti të binte në gjurmët e një bandë droge nga Ballkani që shisnin drogë në Europë

Njësia për luftimin e krimit në rrugë, pas një hetimi intensiv, arrestoi tre persona të dyshuar për shitje të lëndëve narkotike.

Ata janë shtetas të Bosnjë-Hercegovinës, Hungarisë dhe Kroacisë, të cilët u arrestuan në lagjen 14 të Vjenës (Pencing).

- Advertisement -

Të arrestuarve iu gjetën 11.3 kilogramë kokainë, vlera e së cilës llogaritet rreth 1.5 milionë euro, si dhe para të gatshme në shumën prej 8.990 euro.

Gjithashtu u gjet një armë me numër serie të hequr dhe një automjet i përdorur për kontrabandë droge.

Nga hetimet rezultoi se dy të arrestuarit transportonin drogë nga Hamburgu në Vjenë dhe më pas e ruanin në bodrumin e shtëpisë së anëtarit të tretë të bandës.

Gjysma e totalit prej 11.3 kilogramësh kokainë u gjet në bodrum, ndërsa pjesa tjetër në një makinë dhe në një çantë shpine, njoftoi policia.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

TË FUNDIT

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

“Po luan me zjarrin”- Milo analizon situatën në Veri: Pse Kurti shkaktoi tensionet

Historiani Paskal Milo ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku analizoi tensionet në veri të Kosovës. Milo tha se...

Tensionet në Veri, analisti: Ka faj edhe Europa, po e mban konfliktin të ngrirë

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Review në Euronews Albania se situata në Veri ndodhi pasi qeveria serbe vazhdon ta konsiderojë veriun tokë serbe dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×