English

Kosova drejt marrëveshjes ushtarake me Turqinë, çfarë parashikon bashkëpunimi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin përmes të cilit i kërkohet Presidentes Vjosa Osmani t’i jap autorizimin Ministrisë së Mbrojtjes për nënshkrim të Marrëveshjes Kornizë Ushtarake mes Kosovës dhe Turqisë.

- Advertisement -

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci në mbledhjen e Qeverisë u shpreh se me anë të kësaj marrëveshje mundësohet shkëmbimi i personelit e inteligjencës mes dy vendeve.

“Kjo marrëveshje mbulon shkëmbimin e personelit dhe pajisjet, shkëmbim të inteligjencës ushtarake, stërvitje dhe edukim ushtarak, mjekësinë ushtarake dhe fusha që janë në interes të të dyja palëve” – tha ministri Maqedonci.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?