English

Krahasoi Izraelin me Gjermaninë naziste, arrestohet një protestues në Londër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një burrë u arrestua sot në një protestë pro-palestineze në Londër, i dyshuar për shkelje të rendit dhe qetësisë publike mbi baza racore, njoftoi Policia Metropolitane e Londrës.

- Advertisement -

Një burrë u arrestua pasi mbante një bander që krahasonte Izraelin me Gjermaninë naziste, sipas një postimi të policisë në rrjetin social X.

Një tubim në mbështetje të palestinezëve në Rripin e Gazës filloi sot në mesditë me orën lokale dhe të mbledhurit do të ecin në Westminster, raporton Sky News.

Policia njoftoi më parë se protestuesve u ndalohej të mblidheshin rreth ambasadës izraelite.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?