Kreshnik Spahiu: Tabuja që duhet të thyejë opozita për të mposhtur Edi Ramën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, analisti Kreshnik Spahiu foli për zgjedhjet lokale ku tregoi dhe tabunë që duhet të thyejë opozita për të mposhtur Edi Ramën.

Spahiu theksoi se PD duhet të vijë me një frymë dhe moral të lartë në mënyrë që të marrë më shumë vota se PS më Tiranë.

Më tej ai theksoi se Tirana dhe Durrësi janë kthyer në bastione të majta.

- Advertisement -

“Kam prej shumë vitesh që kam qenë kritik ndaj Lulzim Bashës dhe nuk kam menduar asnjëherë ajo parti e ka mbështetur si elektorat at individë. Janë dy qytete kryesore që Tirana dhe Durrësi janë shndërruar në bastione të së majtës dhe PD e opozita e kanë shumë të vështirë ta thyejnë këtë tabu. Në zgjedhjet qe fundit ka një diferencë shumë të lartë mes socialistëve dhe demokratëve në Tiranë. Janë afro 40 mijë vota diferencë. Që të thyhen këto vota, PD duhet  të vinte me një frymë dhe një moral më të lartë në çdo aspekt në këto zgjedhje”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

UEFA vendos që Kampionati Europian 2025 U-17 të mbahet në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur të sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar për moshat. UEFA ka...

Begaj i pranishëm në funeralin shtetëror të Napolitanos

Presidenti Bajram Begaj ishte i pranishëm në funeralin shtetëror të ish-preisdentit italian Giorgio Napolitano. Ky i fundit ndërroi jetë më 22 shtator në moshën 98-vjeçare...

Gjykata e Lartë rrëzon për herë të dytë rekursin e Fredi Belerit

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë Fredi Beleri. Përmes avokatëve të tij Beleri ka kërkuar një masë më...

TË FUNDIT

UEFA vendos që Kampionati Europian 2025 U-17 të mbahet në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur të sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar për moshat. UEFA ka...

Begaj i pranishëm në funeralin shtetëror të Napolitanos

Presidenti Bajram Begaj ishte i pranishëm në funeralin shtetëror të ish-preisdentit italian Giorgio Napolitano. Ky i fundit ndërroi jetë më 22 shtator në moshën 98-vjeçare...

Gjykata e Lartë rrëzon për herë të dytë rekursin e Fredi Belerit

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë Fredi Beleri. Përmes avokatëve të tij Beleri ka kërkuar një masë më...

Homazhe në Nju Jork për Dëshmorin e Kosovës Afrim Bunjaku

Komuniteti shqiptar në Nju Jork ka organizuar homazhe në nder të dëshmorit të Kosovës, Afrim Bunjaku. Homazhet do të mbahen ditën e sotme në orën...

Armand Duka zgjidhet në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë i pari shqiptar që...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×