English

Kreu i Federatës së Peshëngritjes: Shqipëria do zërë vend të mirë në kampionat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar në emisionin “Sot” në Euronews Albania, kreu i federatës së peshëngritjes, Elez Gjoza tha se ata kanë objektiv të qartë që Shqipëria të futet në treshen e kualifikimit në kampionatin Europian të peshëngritjes.

- Advertisement -

Ai tha se Shqipëria pritet të renditet rreth vendit të parë ose të tretë.

Gjoza tha se ata konkurrojnë me ekip të plotë i cili përbëhet nga 10 sportistë dhe nuk kanë shpenzime për arsye se kampionati Europian po zhvillohet në Tiranë.

Kreu i federatës shtoi se Shqipëria në historikun e peshëngritjes asnjëherë nuk është renditur në vendet e para ose të treta dhe kjo do të ishte një surprizë e madhe për vendin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×