English

Krimet e paralajmëruara të Hutrës, Prokuroria: Nëna e Elena Hysës tërhoqi denoncimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Tiranës ka reaguar për rastin e lirimit nga burgu të Dan Hutrës.

Në njoftim e vet, Prokuroria sqaron se më 16 qershor të 2022-shit ish-bashkëshortja e tij Elena Hysa ka njoftuar shërbimet e policisë se ndihej e rrezikuar nga Dan Hutra i cili ndodhej në banesën e saj.

Më pas ka qenë nëna e saj Kujtime Hysa e cila mbeti e plagosur, që ka kërkuar që vajza të tërheqë denoncimin për të mos pasur probleme me Hutrën dhe familjen e saj.

- Advertisement -

Pavarësisht se Elena Hysa nuk ka pranuar t’u përgjigjet pyetjeve të policisë, është pajisur me urdhër mbrojtjeje. Ndërsa prokuroi i çështjes ka kërkuar dënimin e tij me 1 vit e 6 muaj burg.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×