“Gjakftohtë dhe dinak”- Gazetari: Pse Hutra vrau motrën e jo nënën e Vladimir Kurtit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati zbuloi arsyet se pse Dan Hutra ekzekutoi Etleva Kurtin, motrën e të dënuarit me burgim të përjetshëm Vladimir Kurti.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ferhati tha se Hutra qëlloi ndaj motrës së Kurtit për shkak të përplasjeve që kishte pasur me të në ambientet e burgut.

Sipas tij Hutra kishte mundësi të vriste dhe nënë e Vladimirit, pasi dhe ajo ka dalë nga banesa, por zgjodhi të mos e bënte.

- Advertisement -

Gazetari e cilësoi Hutrën si një njeri dinak dhe gjakftohtë që e dinte mirë çfarë po bënte. Ai qëlloi me thikë vajzën e parë, pasi nuk donte të krijonte zhurmë dhe të vijonte me vrasjet e tjera.

“Pyetja e tij ka zgjatur rreth 3 orë pasi në momente të caktuara ai ka pasur një paqëndrueshmëri. Ai rezulton të jetë edhe dinak në veprimet e tij dhe i ka paramenduar ato. Ai ka rrëfyer para oficerëve të policisë gjyqësorë se të dashurën e tij në zonën e Astirit, ngjarja e parë që ka kryer, donte ta vriste me thikë se po të përdorte armën automatik që e kishte me vete, do të krijohej shumë zhurmë e nuk do mund të realizonte vrasjet e tjera. Lidhur me vrasjen në rrugën “Besëlidhja” në Bathore nga ku unë kam raportuar ditën e djeshme është treguar shumë gjakftohtë dhe ka treguar se ka pasur mundësi të vrasë edhe të ëmën e Vladimir Kurtit, me të cilin kishte pasur një konflikt në burgun 313 ku të dy kanë vuajtur dënimin. Ka treguar se kur ka shkuar në këtë banesë private, pasi ka thirrur, kanë dalë të dyja zonjat e banesës, por ka vrarë vetëm Etlevën, ndërsa të ëmën e Vladimir Kurtit nuk ka dashur ta vrasë, pavarësisht se e ka pasur mundësinë. Gjakftohtësia e tij, mënyra dinakërore si ai ka vepruar, paramendimi i të gjitha lëvizjeve, ka parashikuar edhe lëvizjet e policisë nëse do të gabonte në një moment, na çojnë në dyshime se nuk kemi të bëjmë me një person me probleme mendore”, tha gazetari Ferhati.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×