Kulluri: Gjyqtarët e prokurorët kanë frikë, kërcënohen nga krimi i organizuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri theksoi se gjyqtarët në vendin tonë mund të kenë dhe frikë pasi mund të përballen me kërcënime.

Në një intervistë për Euronews Albania, Kulluri theksoi prokurorët dhe gjyqtarët mund të kërcënohen nga krimi i organizuar.

“Gjyqtarët mund të kenë dhe frikë. Kur themi që politika është e lidhur me krimin, kjo nuk i përjashton gjyqtarët dhe prokurorët nga kërcënimet që mund t’u vijnë duke përdorur krimin e organizuar. Dhe joshja është problem”- theksoi Kulluri.

- Advertisement -

Ai tha se njerëzit e pushtetshëm në këtë vend kanë privilegje dhe sipas tij këtë e kanë kuptuar dhe amerikanët.

“Faktorët politikë në Shqipëri kurrë nuk e patën prioritet drejtësinë, barazinë para ligjit. Në këtë moment u desh ndërhyrja e ndërkombëtarëve. Ajo që ka pasur rëndësi për SHBA ka qenë SPAK dhe OFL.

Njerëzit duan të kenë drejtësi. Sistemi dhe shoqëria shqiptare duhet ta synojnë këtë, që të gjithë jemi të barabartë para ligjit. Problemi është te personi që është lart.  Njerëzit e pushtetshëm kanë privilegje në këtë vend, dhe kjo sjellë padrejtësi  te qytetarët. Këtë e kanë kuptuar amerikanët. Njerëzit e dinë se kush janë politikanët e korruptuar që  kanë  bërë dëm në këtë vend. Çështjet që janë sot në SPAK janë të ditura”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

TË FUNDIT

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

“Bashkëpunëtorë të Izraelit”, Rusia akuzon SHBA-në pas vetos kundër rezolutës së OKB

Rusia akuzon Shtetet e Bashkuara si “bashkëpunëtore në masakrën brutale të Izraelit” pas vetos së saj të premten ndaj një rezolute të Këshillit të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×