Kurorëzimi i mbretit Charles, arrestohet udhëheqësi i lëvizjes anti-monarkiste

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i lëvizjes anti-monarkiste të Republikës Graham Smith është arrestuar nga policia përpara kurorëzimit të Mbretit Charles III.

Protestuesit kundër monarkisë kanë dalë në qendër të Londrës që në orët e para të mendgjesit. Me pankarta në duar ku shkruhen thirrje kundër mbretit dhe monarkisë ata vijojnë të qëndrojnë në sheshin kryesor të Londrës edhe pas arrestimit të udhëheqësit të tyre.

Këtë mëngjes, Graham Smith dhe pesë anëtarë të ekipit të Republikës u arrestuan dhe qindra pankarta u sekuestruan.

- Advertisement -

Ajo që ka tërhequr vëmendje është fakti se Londra edhee pse është ndarë në dy pjesë, ku disa protestojnë kundër monarkisë dhe mijëra të tjerë kanë dalë për të parë ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles III, ata kanë ruajtur qetësinë në mësin e tyre.

Pamje nga protesta

LEXONI GJITHASHTU: 

 













LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...





TË FUNDIT

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...













Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×