Ngjarja në Pukë, Gjonaj për Euronews Albania: Kërkojnë të marrin pushtetin me armë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku i Pukës Gjon Gjonaj ka dhënë një intervistë për Euronews Albania, pas të shtënave me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Pukë.

Ndërsa e ka konsideruar si politike referuar opozitës, ai tha se këto të fundit kërkojnë të vijnë në pushtet me armë.

Ai shtoi se një gjë e tillë nuk ka ndodhur kurrë më parë ndërsa thekson se do ja lërë në dorë drejtësisë që të merret me çështjen.

- Advertisement -

“Janë pjesë e një lufte të padrejtë. Kërkojnë të vijnë në pushtet me forcën e armëve. Por ne  kemi një armë tjetër që është arma e zbatimit të ligjit,. Kemi bërë  një punë të lavdërueshëm.  Forcat e tij mbështetëse u konfliktuan me këta të tjerët. Mendoj se janë prova të mjaftueshme. Jam shumë i prekur për këtë që ka ndodhur . Nuk ka ndodhur asnjëherë një gjë e tillë . Megjithatë le të ia lëmë drejtësisë. Përveç Prendit janë identifikuar dhe mbështetësit e tij. Besoj se do të jetë një varg i gjatë i personave që fshihen pas kësaj ngjarje. Gjej rastin me dashamirësinë më të madhe dhe uroj që të  vijoj puna dhe procesi deri në momentin e fundit të numërimit të votave. Duhet t’i bëjmë shërbim popullit. Kushdo që konkurron për zgjedhjet duhet të zbatojë ligjin.

Policia ka shpallur në kërkim 26-vjeçarin Klaudio Prendi, i cili gjatë mesnatës ka qëlluar me armë zjarri në ajër nga makina.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:20,  në dalje të qytetit të Pukës në aksin rrugor Pukë – Fushë-Arrëz.

Si pasojë e të shtënave për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar në njerëz.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

TË FUNDIT

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×