English

Të shtëna me armë zjarri në Pukë, qëllohet drejt makinës në lëvizje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune në Pukë.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se është qëlluar drejt një makine në lëvizje por për fat të mirë nuk ka persona të lënduar.

Bëhet e ditur se është shpallur në kërkim një 26 vjeçar për ngjarjen por ende nuk është identifikuar.

Nga ana tjetër kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonit ka denoncuar ngjarjen, ku nëpërmjet një postimi në rrjete sociale thotë se  janë qëlluar mbështetës të socialistëve.

Ai bën përgjegjës kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Rrok Dodaj. Gjoni thotë se mbështetësit e PS janë kërcënuar me armë dhe  në largim e sipër, nga mjeti me të cilin ata lëviznin është qëlluar në ajër.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×