English

“Kurti të jetojë në tokë, jo në qiell”, Spahiu: Do të tërheqë vëmendjen me targat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu ishte i mendimit se kryeministri i Kosovës Albin Kurti po tregohet kokëfortë.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se Parisi ka marrë rolin e protagonizmit në raportet Kosovë-Serbi.

Sa më shumë vonon marrëveshjen Kosova me Serbinë, aq më shumë rriten apo ashpërsohen kushtet ndaj shqiptarëve. Pra, çdo dështim i marrëveshjes shkon në disavantazh të shqiptarëve, jo në disavaztazh të serbëve , sepse europianëve sa më shumë presion t’ju bësh ata vijnë me kushte më negative,” – tha Spahiu.

Juristi deklaroi se Kurti duhet të pranojë çdo marrëveshje për targat që i ofrojnë ndërkombëtarët sepse duhet të jetojë në tokë, jo në qiell.

“Në një moment kur gjithë bota është në prag të luftës së tretë botërore dhe lufta është në pragun e Europës dhe kur flitet për luftë bërthamore, Albin Kurti do të tërheqë vëmendjen me targat,” – u shpreh Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×