“Ky është gjenocid”, zonja e parë e Ukrainës dënon sulmet e fundit raketore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Guvernatori rajonal i Kharkiv, Oleh Syniehubov tha se katër persona u plagosën kur një raketë ruse S-300 ra pranë një blloku apartamentesh dhe një tjetër u lëndua kur një raketë goditi një ndërtesë të arsimit të lartë.

Ai erdhi vetëm disa ditë pasi autoritetet ukrainase thanë se qyteti jugor Kherson ishte gjithashtu nën granatimet ruse.

Bombardimi dëmtoi ndërtesa banimi, një spital, një shkollë, një stacion autobusi, një bankë dhe një zyrë postare.

- Advertisement -

Tani, zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska ka thënë se “nuk ka logjikë ushtarake” për atë që po bën Rusia dhe dëshira e tyre është “të kthejnë qytetet në gërmadha dhe të vrasin”.

Ajo shtoi ndër të tjera se: Ky është gjenocid, i cili duhet të perceptohet nga bota si një terror i pakuptimtë dhe e keqe absolute”.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...

Eksperti: Pse një ish-shef i Shërbimit Sekret në krye të politikës së jashtme turke

Mehmet Kalisi, eksperti i çështjeve të lindjes së mesme tha për Euronews Albania se vendosja Hakan Fidan, si ministër i Jashtëm i Turqisë nuk...

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg agjentja e postës në Korçë

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

TË FUNDIT

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...

Eksperti: Pse një ish-shef i Shërbimit Sekret në krye të politikës së jashtme turke

Mehmet Kalisi, eksperti i çështjeve të lindjes së mesme tha për Euronews Albania se vendosja Hakan Fidan, si ministër i Jashtëm i Turqisë nuk...

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg agjentja e postës në Korçë

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

“Arrestimi i zyrtares së MSH është arritje”, Balla: Urdhrat e Prokurorisë zbatohen

Kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla u tha deputetëve të opozitës se nuk duhet të merren me të arrestuarit, pasi ata i janë dorëzuar...

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×