La emigracionin për hipizmin në Korçë, biznesmeni-qeverisë: Duam pasaporta për kuajt

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sporti i hipizmit është rikthyer në qytetin e Korçës, falë investimit të dy vëllezërve të cilët lanë emigracionin dhe janë kthyer në vendnlindje për të investuar në sportin me kuaj.

Në një intervistë të dhënë për Euronews Albania, Hilmi Myrtollari, një prej vëllezërve, tha se çdo gjë po shkon shumë mirë në biznesin e tyre. Ai theksoi se ka një interes të shtuar nga të rinjtë për t’u njohur me këtë sport.

Myrtollari zgjodhi që të bënte dhe një apel ndaj qeverisë për mbështetjen e këtij sporti, ku tha se duhet të fillojë lëshimi i pasaportave për kuaj në mënyrë që sportistët shqiptarë të garojnë jashtë vendit.

- Advertisement -

“Çdo gjë shkon mirë, fal vullnetit dhe punës time ka shumë të rinj dhe e reja që vizitojnë klubin tonë. Duan të mësojnë dhe të dinë diçka të re. Duan të marrin pjesë në gara, por dua të bëj një apel ndaj qeverisë. Qeveria duhet të na mbësjtesë, të na japë pasaportat e kuajve, që të dalim dhe të garojmë jashtë vendit”, tha ai.

 

LEXO GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×