“Kali nuk i do shqiptarët, kanë mëkate”, çudit profesori i hipizmit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qyteti i Korçës ka qenë këtë të shtunë mikpritës i garave të hipizmit. Në një intervistë të dhënë për kamerën e Euronews Albania, Qamil Gjonbiba, President nderi i Federatës Shqiptare të Sporteve me Kuaj, tha se qëllimi i aktivitetit është që të aktivizohen të rinjtë drejt sportit të hipizmit.

Gjithashtu ai iu përgjigj me ironi pyetjes se a e duan kalin qytetarët shqiptarë. Profesori tha se të gjithë e duan kalin si kafshë, por vetë kali do shumë pak shqiptarë, pasi shumica janë të pleksur me mëkat dhe gjynahe.

“Kryesorja e kësaj gare është aktivizimi i të rinjve dhe të rejave. Për sa i përket asaj pyetjes, a e duan kalin shqiptarët? Gjithë shqiptarët e duan kalin, por kali shumë pak shqiptar do. Të jesh i bindur për këtë. E do kalin ti, por kur i afrohesh ai nuk do që t’i hipësh. Kali nuk na do se jemi të pleksur me shumë gjynahe dhe mëkate”, tha profesori.

- Advertisement -

 

 

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×