Lavdrim Krashi: Dorëheqja e Alibeajt, akt i politikanit të përgjegjshëm

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

 

Sipas Krashit dorëheqja e tij tregon e ai është një politikan i përgjegjshëm që mban përgjegjësinë për rezultatet e partisë që ai drejti në zgjedhjet vendore të 2023.

“Akt qytetar, akt njerëzor, akt që një politikan i përgjegjshëm, merr përgjegjësitë e tij. Largimi nga drejtimi i një partie politike, nuk është një dështim.

- Advertisement -

Në rast se partia politike që përfaqëson, nuk arrin objektivin politik që është përcaktuar më parë, është krejt normale dhe njerëzore dhe unë shpresoj fort, që prej zotit Alibeaj, kjo ka ndodhur edhe në vitin 2005 kur zoti Nano dha dorëheqjen, e dha edhe Berisha por ndryshoi mendje pas 8 vitesh. Pas dorëheqjes nuk ka ndërrim mendje.

Dorëheqja e zotit Alibeaj është sjellje qytetare perëndimore. Unë e dëgjova me shumë vëmendje edhe momentin kur dha dorëheqjen. Ishte një akt pro-perëndimor, që tregon se ai merr përgjegjësi”,-tha Lavdrim Krashi.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

TË FUNDIT

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

“Kjo është farsë-komedi”, mbështetësi i Belerit: Drejtësia të marrë parasysh faktet

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur këtë të hënë para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×