LDK kërkon uljen e akcizës dhe TVSH-së për naftën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar për rritjen çmimit të karburanteve në Kosovë, të enjten në Parlament.

LDK bëri kërkesë për debat parlamentar për uljen e akcizës dhe TVSH-së për naftën, benzinën dhe gazin.

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Besian Mustafa në një konferencë për mediat, theksoi se çmimi i naftës sot ka arritur mbi 180 centë dhe po shkon drejt 1.90 centë.

- Advertisement -

Sipas tij, kjo është shqetësuese pasi që qeveria “po vjel 60 cent për çdo litër naftë nga qytetarët”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit (emri)

Shpëtime Pitaku gjyqtarja e Durrësit ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin për vjedhjen e një shume prej 2000 euro dhe disa...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

TË FUNDIT

Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit (emri)

Shpëtime Pitaku gjyqtarja e Durrësit ka shkuar në polici ku ka bërë dhe kallëzimin për vjedhjen e një shume prej 2000 euro dhe disa...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×