English

Lëkundje tërmeti në Itali, sa ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë katër gradë të shkallës Rihter ka goditur sot rajonin qendror të Italisë, Marke.

- Advertisement -

Epiqendra e tërmetit u regjistrua rreth tre kilometra në jug të Montelparit në provincën Fermo dhe ndodhi në një thellësi prej rreth 21 kilometrash, raporton agjencia Ansa.

Tërmeti u ndje në Ferma, si dhe në Ankona, Ascoli dhe Piceno, përgjatë bregdetit të Adriatikut të Italisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?