English

Lëkura! Aty ku shkenca puqet me bukurinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të pasurit një lëkurë të bukur, të pastër dhe me plot shkëlqim, është fat. Por nga ana tjetër, një përkujdesje e vazhdueshme është një kusht thelbësor për mirëmbajtjen e saj.

- Advertisement -

Për të pasur lëkurën që duam, e rëndësishme është përzgjedhja e duhur e produkteve dermatokozmetike. Ato duhet të jenë cilësore dhe të sigurta, profesionale dhe jo thjesht tregtare.

Por a janë vërtet të tilla produktet dermatokozmetike që qarkullojnë në tregun shqiptar?

Këtë javë, në “Enigmat e Hipokratit”, do të flasim konkretisht për linjat profesionale dhe tepër të suksesshme të trajtimeve kozmetike: Canova dhe Dermatrophine Pro.

Mjekja e mirënjohur dermatologe Entela Shkodrani do të na tregojë sesi mund të zgjedhim produktin e duhur kozmetik, i përshtatur me tipin e lëkurës që kemi, duke mos rënë kështu pre’ e produkteve jo cilësore, të cilat mund të çojnë në dëmtim të pa rekuperueshëm të lëkurës. Na ndiqni në “Enigmat e Hipokratit”, sot në orën 17.00!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×