English

Lëndohen me acid 7 minatorë në Mitrovicë, transportohen me urgjencë në spital

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtatë minatorë janë dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal të Mitrovicës, pasi kanë pësuar lëndime si pasojë e derdhjes së acidit në minierën ku po punonin.

- Advertisement -

Pesë nga të lënduarit janë ende në trajtim në emergjencë, ndërsa dy janë pranuar në Repartin e Oftamologjisë për trajtim të mëtejshëm.

Sipas informacioneve paraprake, personat që janë dërguar në Repartin e Oftamologjisë kanë lëndime në sy dhe janë në gjendje goxha të rëndë.

Të tjerët kanë dhembje gjoksi, probleme me frymëmarrjen, djegie të fytit për shkak të atij acidit që është derdhur në minierë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?