Lewandowski: Ndaj Shqipërisë ishte ndeshje e vështirë, kanë një grup të fortë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ylli i kombëtares polake, Robert Lewandowski, ka folur në lidhje me fitoren e Polonisë ndaj Shqipërisë, me rezultatin minimal 1-0.

Lewandowski u shpreh se ndaj Shqipërisë ishte një ndeshje e vështirë dhe shtoi se kuqezinjtë kanë grup të fortë.

“Skuadra shqiptare luajti mirë në mbrojtje. E kishim të vështirë të thyenim mbrojtjen e tyre. Por ne e kishim nën kontroll. Sot ishte e vështirë për ne që të depërtonim dhe të futnim topin në zonë.

- Advertisement -

Megjithatë, ne krijuam disa situata. Fatkeqësisht, na mungon të luajmë pasimin e fundit për t’ia vënë topin dikujt për një gjuajtje. Pjesa e dytë pati më shumë raste, por munguan finalizimet. Ne e kontrolluam lojën, por mund të kishim bërë më shumë në sulm”, theksoi 34-vjeçari.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

TË FUNDIT

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×