English

Lideri i Hamasit konfirmon se 3 djemtë e tij janë vrarë në sulmet ajrore në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lideri i Hamasit, Ismail Haniyeh ka konfirmuar për mediat arabe se tre nga djemtë e tij janë vrarë në një sulm ajror në Gaza.

- Advertisement -

Kjo pason raportet në një agjenci lajmesh të lidhur me Hamasin në Gaza se tre djemtë – Hazemi, Amiri dhe Muhamed Ismail Haniyeh – dhe disa nga nipërit e tij kishin vdekur në sulmin në kampin e refugjatëve në plazh në perëndim të qytetit të Gazës.

Kreu i byrosë politike të Hamasit, i cili është i vendosur në Katar, i tha Al Jazeera në një intervistë telefonike se djemtë e tij kishin mbetur në Gaza gjatë luftës.

Imazhet e paqarta të shfaqura në rrjet treguan trupa të mbuluar ndërsa ishin shtrirë mbi rrënoja.

Këta nuk janë anëtarët e parë të familjes së Haniyeh që janë vrarë në luftë – një djalë tjetër thuhet se u vra në shkurt, ndërsa vëllai dhe nipi i tij u vranë në tetor, pasuar nga një nip në nëntor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×