English

Lihet në burg kreu i Dhomës së Avokatisë në Korçë, nën hetim dhe një gjyqtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg kreun e dhomës së avokatisë në Korçë, Arben Lena, i cili akuzohet për ushtrim të ndikimit të paligjshëm.

- Advertisement -

Në seancën për caktimin e masës së sigurisë Lena mohoi akuzat, duke pretenduar se arrestimi i tij është i pabazuar.

Avokati akuzohet si pjesë e grupit të 5 personave që tentuan të korruptonin me 5 mijë euro gjyqtarët e Apelit të Korçës  për të liruar nga paraburgimi Bledar Koziçin, i arrestuar për trafikim refugjatësh.

Burime konfirmojnë se nën hetim është edhe një gjyqtar i Apelit të Korçës para se ky institucion të shkrihej me hartën e re gjyqësore.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?