Berisha e LSI bëhen bashkë në koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

11 parti politike do garojnë në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

Nuk marrin pjesë në zgjedhje 6 parti që morën mandat parlamentar në 25 Prillin e kaluar.

Pesë aleatë të Lulzim Bashës: PR e Fatmir Mediut, PAA e Agron Dukës, LZHK e Dashamir Shehit, PDIU e Shpëtim Idrizit, PBDNJ e Vangjel Dules.

- Advertisement -

Gjithashtu në zgjedhje nuk merr pjesë as PSD e Tom Doshit.

Deri tani është njoftuar regjistrimi i 1 koalicioni.

I quajtur ‘Shtëpia e Lirisë’ koalicioni drejtohet nga Lëvizja Socialiste për Integrim e Monika Kryemadhit dhe ka në përbërje Partinë Demokristiane të Nard Ndokës.

Kërkesa e LSI për regjistrimin e koalicionit përfshin si pjesë e tij edhe:

‘Partinë Demokratike – Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit’.

Edhe pse kjo e fundit nuk është regjistruar si parti politike, ndaj nuk mund të jetë zyrtarisht pjesë e koalicionit sipas ligjit.

‘Shtëpia e Lirisë’ do garojë në zgjedhje me kandidatët e Komisionit të Rithemelimit të Sali Berishës.

Ky formacion mund të ndryshojë ende. Partitë kanë kohë të regjistrojnë koalicione deri 24 orë nga shpallja e partive pjesëmarrëse në zgjedhje nga KQZ.

 







LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

TË FUNDIT

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...








Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×