English

Manchester City, klubi më i mirë i vitit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“France Football” ka shpallur edhe klubin më të mirë të vitit 2022.

- Advertisement -

Ky çmim ka shkuar për skuadrën angleze Manchester City që drejtohet nga trajneri Pep Guardiola.

Liverpooli ishte i dyti, kurse Real Madridi përfundoi i treti.

Karim Benzema është fituesi i Topit të Artë për sezonin futbollistik 2021-2022.

Francezi 34-vjeçar u shpall fitues në ceremoninë e organizuar mbrëmjen e djeshme në Paris.

Sulmuesi i Real Madrid ka triumfuar përballë Robert Levandovski dhe Sadio Mane.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?