English

Manjani: Çfarë mund të ndodhë me Erion Veliajn, “lëvizja” e Ramës me Gonxhen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Ylli Manjani komentoi në emisionin Now në Euronews Albania marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj pas paraqitjes së këtij të fundit në SPAK.

- Advertisement -

Sipas tij, Rama ja ka hequr mbrojtjen Veliajt, madje e ka edhe gati njeriun që do të udhëheqë fushatën e PS në Tiranë për zgjedhjet e ardhshme.

“Unë shoh prej kohësh nervozizmin e Veliajn në të shprehur, ai bëri një lajm nga asgjëja, e thirrën në SPAK, që nuk është ndonjë gjë e jashtëzakonshme, komenti i tij bëri lajm. Ka një siklet të jashtëzakonshëm, kërkon mbrojtje nga PS. Veliaj është si Basha, janë mbrojtur nga Rama dhe Berisha. Unë mendoj se Rama ja ka hequr mbrojtjen Veliajt. Kali i betejës në fushatën e ardhshme do jetë Blendi Gonxhe. Kjo është struktura e PS që në 2000, që ka ngritur Edi Rama dhe ja ka dhënë gati Veliajt, këta pa Ramën janë të mbaruar të gjithë”, tha Manjani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×