Masat për energjinë, Teliti: Preket shtresa e mesme, ka abuzime në institucione

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i ekonomisë në PD, Dorian Teliti, i ka konsideruar qesharake masat e qeverisë për të ndërmarra pak ditë më parë për kursimin e energjisë elektrike.

Në një intervistë për Euronews Albania, Teliti theksoi se këto çmime të vendosura nga qeveria, godasin shtresën e mesme.

“Unë nuk e shoh planin e qeverisë si një plan kursimi. Është diçka qesharake. Ky çmim do të prekë shtresën e mesme. Përsa i përket 6% të ministres që preket vetëm 6% e konsumatorit shqiptarë, kjo nuk është e vërtetë. Kjo duhet të ishte lëvizja e fundit që duhej të bënte qeveria.”- nënvizoi Teliti.

- Advertisement -

Teliti tha se qeveria përpara se të merrte masa të tilla, fillimisht duhet të mbyllte abuzimet që janë bërë në institucionet e energjisë.

Tre korporatat e energjisë, janë në ambiente luksoze që I kanë bërë me tendera, të tërë ecin me makina luksoze të blera me buxhetin e  këtyre korporatav. Duhet të mbylleshin të gjitha rrjedhjet dhe abuzimet në këto institucionet dhe më pas të merreshin këto masa. “- theksoi Teliti.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

TË FUNDIT

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×